Çağrı Merkezi: 0 850 302 2116

Komisyonlu Satış - Dropshipping

Komisyonlu satış yapmak istiyorsanız, internette bir iş fırsatı arıyorsanız, stoksuz satış hakkında az yada çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Komisyonlu satış (Dropshipping), çok az başlangıç ​​maliyeti gerektiren modern bir online iş modelidir. Binbon.com olarak trend ayakkabı modelleri, uygun fiyatlar ve yüksek kar oranlarıyla komisyonlu satış yapmak isteyen herkesin yanındayız.

Komisyonlu Satış Yapmaya Başlamanız İçin Yapılması Gerekenler;

1-      Binbon.com’a üye olun ve bayilik sözleşmemizi okuyun.

2-      0534 646 9966 nolu Whatsapp hattından yada info@binbon.com adresinden bizimle detaylar hakkında iletişime geçin.

3-      Satış yapacağınız (instagram sayfanız yada başka bir mecra) online mağazanızı hazırlayın.

4-      Tarafımızdan gerekli kontroller hızlıca yapılarak bayilik işleminiz aktif hale getirilecektir.

5-      Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin resimlerini sitemizden belirleyerek sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.(Resimlerin her biri Binbon.com’un özgün çekimleridir ve izinsiz kullanılamaz.)

6-      İlk satışı yaptığınızda sitemize (binbon.com) kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak sipariş bilgilerini sanki kendinize alışveriş yapıyor gibi doldurup adres kısmına müşterinizin adres ve telefonunu yazmalısınız. (Bu aşamada whatsapp’dan bizden de destek alabilirsiniz.)

7-      Siparişiniz kontrol edilip hazırlandıktan sonra kargoya tarafımızdan verilir ve kargo takip kodunu artık sistemde görebilirsiniz.

Komisyonlu Satış Oranları ve Kar Marjı

Binbon.com olarak öncelikle belirtmek isteriz ki ürün fiyatlarımız size başka yerde bulamayacağınız rekabet avantajını sağlar. Ürünlerin fiyatını olması gerekenden çok daha yüksek gösterilip size %40-%50  kar marjı sunulması ürün satamamanıza sebep olur. Bu yüzden biz ürün fiyatlarımızı her zaman makul seviyede ve size rekabet avantajı sağlayacak seviyede tutmaktayız. Bayi komisyon oranlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek verecek olursak;

Bir ürünün fiyatı sitemizde 100TL diyelim, bu ürünün size özel fiyatı 70TL olacaktır. Bu ürünü 100TL’ye sattığınızda aradaki 30TL sizin komisyonunuz olacaktır. Elbette ürünleri çok daha yüksek bedelle, yada daha düşük bedelle de satabilirsiniz, bu tamamen sizin satış stratejinizle ilgili. Sadece müşteriye teslim edilen (tamamlanan) siparişler hesaplanır ve kargo bedelleri ve iade olan ürünlerin kargo ve satış bedelleri hak edişlerinizden düşülmektedir.

Kargo Bedeli, Ürün İade ve Değişimleri Hakkında

Sitede (binbon.com) kargo bedava olarak belirtilen ürünler dışında, kargo bedeli 10TL’dir ve bu bedel müşteriye yansıtılabileceği gibi, talep etmeniz durumunda müşterinizden kargo bedeli almayıp kendi komisyon oranınızdan da düşebilirsiniz.

İadelerde ürün kutuları hasar aldığında, tekrar kullanılamadığı için 4TL ürün kutu bedeli düşülerek müşteri hesabına yatırılır. İadelerde müşterilerinizi kargoya özenli hazırlamaları konusunda bilgilendirebilirsiniz. Değişimlerde ise, ürün müşteriniz tarafından bize (binbon.com) gönderildiğinde kargo geliş bedeli hesabınızdan düşülür, tekrar ürün gönderilirken 10TL kargo bedeli müşteriniz tarafından ödenir.

Dropshipping (Komisyonlu Satış) Nedir?

Dropshipping, ürünleri bir mağazada yada depoda stoklamak yerine bunu zaten yapan bir tedarikçi üzerinden yapılan satış yöntemidir. Satışını yaptığınız ürünler tedarikçiden (binbon.com) doğrudan müşterinize gönderilir. Bu şekilde, sattığınız ürünü stoklamanız ve en büyük maliyet olan stok maliyetinden kurtulmuş olursunuz. Günümüzde internette satış yapan mağazaların yüzde 33'ü bu şekilde stoksuz satış yapmaktadır.

Komisyonlu satış instagram’da satış yapmak isteyen kişiler için avantajlıdır. Fiziksel bir mağaza açmanız, yada fiziksel bir depo tutarak ağır maliyetlere de girmemiş olursunuz. Bunun yerine, açacağınız yada sahip olduğunuz instagram gibi bir sosyal medya hesabı satış yapmanız için yeterli olabilir. İnstagramda komisyonlu satış yapan binlerce sayfa olduğunu söylesek, hatta instagramda satış yapan butiklerin büyük çoğunluğunun komisyonlu satış modeliyle satış gerçekleştirdiğini söylesek daha doğru olur.

Komisyonlu satış modelinde size satış kanalınızda (instagram) müşteri kazanmak ve siparişleri sitemiz üzerinde sizin için oluşturacağımız panelden girişini yapmak kalır. Yeni başlayanlar için bile karışık olmayan, uygulaması basit bir iş modelidir.

Dropshipping'in (Komisyonlu Satış) Faydaları

1. Dropshipping'e başlamak kolaydır. Başlamak için uzman olmanıza gerek yok. Aslında, daha önce herhangi bir iş deneyimine bile ihtiyacınız yok, sosyal medyayı kullanıyor olmanız yada çevrenizin geniş olması bile yeterli olabilir!

Komisyonlu satış yapmak çok kolay çünkü sizden çok az şey istiyoruz. Şirket kurmanıza gerek yok, bergi levhanızın olmasına gerek yok, ürünleri depolamak için bir depoya veya size yardımcı olacak bir ekibe ihtiyacınız yok. Stoklama veya kargo konusunda da endişelenmenize gerek yok. Satışını yaptığınız ürünü sisteme girdiğiniz andan itibaren ürün kalite kontrolü, ürün hazırlama ve paketleme, kargolama tarafımızdan yapılmaktadır. Kendi ürün ambalajlarınızı kullanmak isterseniz ürünleri kendi adresinize isteyebilir, müşterilerinize kendiniz de kargolayabilirsiniz.  

Bizimle aşağıdaki whatsapp müşteri hattımızdan yada e-posta yoluyla iletişime geçerek komisyonlu satışa (dropshipping) her şeyi birkaç saat içinde hazırlayıp satış yapmaya başlayabilirsiniz.

E-Posta: info@binbon.com

Whatsapp:0534 6469966

Bazı temel bilgilere, doğru araçlara ve kaynaklara ihtiyacınız olacak ve bu nedenle bu kılavuzu oluşturduk. Bitirdiğinizde, kendi stoksuz satış işinizi başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerle donatılmış olacaksınız.

2. Dropshipping çok fazla sermaye gerektirmez. Stoksuz satış işi başlatmak çok az şey gerektirdiğinden, minimum parayla başlayabilirsiniz. Tüm işi doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan hatta cep telefonunuzdan yönetebilirsiniz ve herhangi bir üst düzey yatırım yapmanız gerekmez. İşletmeniz büyüdükçe bile, maliyetleriniz oldukça düşük olur.

3. Dropshipping esnektir. Bu, en büyük faydalarından biridir. Kendi patronunuz olacak ve kendi kurallarınızı koyacaksınız. Bu, herkesin isteyeceği işlerden biridir.

Dropshipping SSS:

Dropshipping'in Anlamı Nedir?

Dropshipping, herhangi bir stok tutmadan satış yapabileceğiniz bir iş modelidir. Bir satış yaptıktan sonra, Binbon.com ürünlerinizi kendi deposundan doğrudan müşterinizin kapısına gönderir. Ürünlerinizi saklama, paketleme veya nakliye konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Dropshipping Nasıl Çalışır?

Dropshipping basit bir iş modelidir. Bir müşteri mağazanızdan sipariş verdiğinde, ürünü bizden (binbon.com) size özel indirimli fiyattan satın almanız ve müşterinizin kapısına göndermesi talimatını vermeniz yeterlidir.